IP Meteostanice WarioWeather pro inteligentní ovládání zařízení

IP meteostanice WarioWeather jsou určené pro inteligentní domácnost, zemědělství a řízení inteligentních domů nebo výrobních provozů, kde hlavní předností meteostanice je možnost ovládat různá zařízení na základě stavu a povahy počasí bez jiného složitého řídicího systému. Jedná se o samostatnou IP meteostanici, která snímá, vyhodnocuje a uchovává všechna měřená data bez nutnosti dalšího zpracování jakýmkoliv počítačem či serverem.

Novinkou je IP meteostanice s GSM modulem a bateriovým provozem s připojením obnovitelného zdroje energie jako například fotovoltaický panel. Takové zařízení lze využít především v místech, kde není dostupný zdroj el. energie a internetové připojení

Hlavní výhody proč mít vlastní meteostanici

Vzhledem k současným častým změnám počasí je vlastní meteostanice velkou výhodou. Meteostanice poskytuje informace o aktuálním počasí, historii počasí a předpovědi počasí v uceleném a přehledném grafickém prostředí, které si prohlédnete na svém počítači, tabletu či chytrém telefonu. Na základě naměřených hodnot si lze nechat posílat upozorňovací nebo varovný email a tím chránit své zdraví a majetek. Díky meteostanici budete mít přehled o počasí v místě Vašeho bydliště, chaty, firmy, i když nejste právě v místě samotné meteostanice. Samozřejmostí je možnost nahlížení do statistik počasí.

Meteostanice sdružuje mnoho funkcí

  • měření aktuálního počasí
  • 6hodinová předpověď počasí vytvořená na základě informací z vlastních senzorů
  • historie počasí uložená přímo v meteostanici s pamětí až na 10 let
  • jednoduché zobrazení a ovládání meteostanice přímo z internetového prohlížeče
  • tvorba vlastních podmínek pro ovládání dalších zařízení na základě stavu počasí
  • jednoduché sdílení a prohlížení dat na internetu
  • mnoho doplňkových funkcí na portálu www.meteo-pocasi.cz
  • možnost doplnění o další senzory pro měření dalších meteorologických údajů

 

Možnost ovládání pomocí vlastní meteostanice

Meteostanice nabízí možnost ovládání a řízení periferií pomocí reléových výstupů, které lze použít například pro efektivní řízení zavlažování, ovládání stínící techniky, topení či klimatizace, čímž získáte větší komfort Vašeho bydlení, výrobního nebo zemědělského provozu, a také vyšší úsporu energií. Velkou výhodou je možnost integrace meteostanice do nadřazených systémů pomocí technologie ModBus a protokolu XML. Stanici lze jednoduše zaregistrovat na portálu www.meteo-pocasi.cz a získat přístup k naměřeným hodnotám počasí a sdílet je s ostatními uživateli. Více o těchto možnostech naleznete v sekci Použití meteorologické stanice.

Možnosti využití meteostanice

ovládání stínící techniky, zavlažování a zálivky ve skleníku či fóliovníku, ovládání rozmrazování okapů a chodníků, čerpání spodní vody, ovládání hygieny venkovních bazénů, ovládání solární a fotovoltaické techniky, zabezpečení domu proti nárazovému větru, ovládání topení nebo klimatizace domu na základě aktuálního stavu počasí, možnost vzdáleného ovládání, včasné varování emailem